İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı,12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

Bugün, bağımsızlığımızın, aziz milletimizin azim ve kararlılığının; birlik ve beraberliğinin temsili İstiklal Marşımızın Kabulünü'nün 99.yıl dönümüdür.

İstiklal Marşı, tarihimizde altın bir madalya gibi duran Kurtuluş Savaşı'nın izlerini ve aziz şehitlerimizin ruhlarını barındırandır. İstiklal Marşı ; heyecandır,şanlı geçmişimizdir, kimliğimizdir,dik duruşumuzdur, kahramanlık destanımızdır.

Ne mutludur ki milletin değerleri ile bütünleşmiş,fedakar,iman ve dava adamı olan Mehmet Akif'in kaleme aldığı Marşımız bizlere rehber olmaktadır. Büyük Türk Milletini devletiyle birlikte ilelebet payidar kılacak nesillere yol göstermektedir.

Bizler geçmişin mirasını ve geleceğin emanetini omuzlarımızda taşıyoruz. Bu sorumluluk bilinciyle "Güçlü Bir Türkiye" için çalışmalı, çok çalışmalıyız. Geçmişimizden aldığımız güç ile geleceğin aydınlık müreffeh Türkiyesi için fedakarlıklar yapmalıyız.

Bu duygularla İstiklal Marşımızın Kabulü'nün 99. Yıl dönümünde M.Akif Ersoy başta olmak üzere İstiklal Harbimizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

                                                                                                                            Yusuf Uzantı

                                                                                                             Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 418 44 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.